Miejsce paletowe

Zwiększyłeś produkcje i kończy Ci się wolna przestrzeń w magazynie? Prawdopodobnie powinieneś rozważyć opcję, jaką jest zewnętrzne miejsce paletowe do wynajęcia. Ta coraz częstsza wśród przedsiębiorców praktyka, wciąż zdobywa sobie nowych zwolenników.

Wynajęcie całego magazynu, a tym bardziej budowa własnego, często jest nieopłacalne ekonomicznie, szczególnie w przypadku małych i średnich firm. Koszty nie równoważą się z zyskami, ale towar trzeba gdzieś trzymać i właśnie wtedy z pomocą przychodzą firmy, które oferują miejsce paletowe na wynajem. Jest to o tyle wygodne, że zazwyczaj nie trzeba wynajmować konkretnej, odgórnie ustalonej powierzchni – płacisz za dokładnie tyle, ile Ci akurat potrzeba.

Wiele ofert jest bardzo elastycznych, obejmując nie tylko płatność wyłącznie za użyte miejsce, ale także czas. Coraz więcej magazynów decyduje się na to, by przedsiębiorca płacił tylko za czas od momentu wyładunku, do odebrania towaru przez kontrahenta. Takie rozwiązanie z jednej strony pozwala im na godziwy zarobek, a z drugiej sprawia, że Ty oszczędzasz.