Nauka języka obcego od najmłodszych lat

W obecnych czasach na rynku pracy znajomość języków obcych staje się kluczowa. Umiejętność komunikowania się w innym języku znacznie zwiększa nasze szanse na zatrudnienie. Najczęściej wiąże się to również z pracą w zagranicznych korporacjach i tym samym z większymi zarobkami. Jedną z możliwości nauczenia się języka obcego są studia filologiczne. Jeśli jesteśmy wykształceni w innym kierunku, zamiast studiów możemy przystąpić do państwowego egzaminu z danego języka. Po jego zdaniu otrzymamy certyfikat potwierdzający stopień naszej wiedzy. Należy jednak pamiętać, iż im szybciej zaczniemy naszą przygodę z językiem obcym, tym lepiej. Dzieci szybciej nabywają wiedzę oraz łatwiej oswoić im się z nowym słownictwem.

W jaki sposób zachęcić dziecko do nauki języka obcego?

Maluchy poprzez ciekawość świata w sposób naturalny uczą się nowych rzeczy. Warto to wykorzystać i posyłając dziecko do przedszkola wybrać przedszkole językowe. Bardzo często lektorami są tam osoby, których nauczany język jest językiem ojczystym. Pozwoli to dziecku od najmłodszych lat przyswoić prawidłową wymowę. Przedszkole językowe uczy poprzez zabawę, nauka języka nie jest nużąca i przeplata się z ciekawymi zajęciami. Z biegiem czasu maluch zaczyna traktować język obcy jak swój ojczysty. Jeśli sami znamy dobrze język, warto ćwiczyć również z dzieckiem w domu.

Zalety wynikające ze znajomości drugiego języka.

Przede wszystkim jesteśmy bardziej otwarci na świat i tym samym bardziej pewni siebie. Jesteśmy bardziej atrakcyjni na rynku pracy w Polsce oraz mamy możliwość zrobienia kariery za granicą. Znajomość języka obcego pozwala nam również na swobodne poruszanie się po obcym kraju oraz na nawiązywanie międzynarodowych przyjaźni.

Źródło informacji: http://activekids.edu.pl/