Program do fakturowania online

W wielu firmach konieczne jest korzystanie z dobrze dobranego oprogramowania. Jednym z takich jest program do wystawiania faktur, który bardzo korzystnie sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie takich dokumentów drukuje się dość dużo.

Darmowy czy płatny?

Dzisiaj na rynku jest bardzo wiele programów, które mają pomagać w błyskawicznym i pozbawionym błędów wystawianiu faktur. Do wyboru są darmowe wersje jak również sporo płatnych, wybór zależy przede wszystkim od zainteresowanego programami klienta. Bezpłatne wersje zazwyczaj mają dość ograniczone możliwości, dlatego też nie w każdym przedsiębiorstwie dobrze się będą sprawować. Bywa, że firmy trudniące się wykonywaniem programów dają możliwość rozszerzenia funkcjonalności wersji bezpłatnych poprzez wykupienie opcji dodatkowych. Jednakże niezwykle wiele firm decyduje się od razu na płatne wersje oprogramowania do fakturowania, stwierdzając iż oferują one nie tylko więcej możliwości, ale też mają o wiele lepsze wsparcie techniczne jak również wykonywane na czas aktualizacje.

Program na indywidualne zamówienie

Coraz częściej programy do wystawiania faktur tworzone są na indywidualne zamówienie przedsiębiorstw. W takiej sytuacji zazwyczaj ważnym aspektem jest falt, by był on jak najdokładniej zintegrowany z systemem magazynowym i sprzedażowym danej firmy, co umożliwia bardzo łatwe aktualizowanie stanu towarów w czasie wystawiania dokumentu. Obecnie koszty związane z wykonaniem tego typu programu na indywidualne zamówienie są stosunkowo niskie, ze względu na coraz większą ilość firm, które się tym trudnią.

Jakie funkcje powinien mieć program do faktur

Dobre oprogramowanie do faktur musi mieć kilka funkcji, które umożliwiają korzystanie z niego bez kłopotów. W pierwszej kolejności powinien pamiętać dane klientów, dla których drukowane są faktury. Dzięki temu można uzupełnić miejsca wyszukując klienta po numerze NIP, adresie lub nazwisku. Dobrze, jeżeli daje też możliwość podglądu wszystkich faktur wystawionych dla danego klienta. Obecnie także ważną kwestią jest to, aby program umożliwiał bezproblemowe archiwizowanie informacji, zgodnie z aktualnie panującymi przepisami w zakresie danych osobowych.

SzybkaFaktura to portal, dzięki któremu prowadzenie działalności gospodarczej oraz obowiązki związane z tym faktem nie będą już stanowić problemu! System informatyczny, z którego za pośrednictwem portalu mogą Państwo skorzystać to rozwiązanie, którego celem jest dostarczenie kompleksowego wsparcia zarówno dla właścicieli firm niezależnie od branży i skali działalności. W systemie oferowane są praktyczne i proste w obsłudze funkcje dedykowane dla potrzeb, ale też wymagań właścicieli dużych i małych firm funkcjonujących w różnych sektorach, a także biur rachunkowych.

Źródło – http://szybkafaktura.pl/blog/